• WEBSITE BANNER EDIT 2020 1.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 2.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 3.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 4.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 5.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 6.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 7.jpg
  • WEBSITE BANNER EDIT 2020 8.jpg

 

 

 

 

 Ze zouden er bij de Gemeente Lochristi deze keer geen gras laten over groeien.

Ooit hadden ze de huldiging van zeilster Evy Van Acker ( 2012 Brons Olympische Spelen ) wat op de lange baan geschoven, waardoor de euforie rond haar medaille wat was gaan liggen.

Die fout zouden ze dus bij de viering van de superprestatie van Florian Vermeersch in Parijs – Roubaix , bekroond met een tweede plaats , niet meer maken.

Veel tijd hebben ze dus niet gehad om hun speech voor te bereiden , de burgemeester en zijn schepen van sport.

Al had de burgemeester Yves Deswaene allicht al langer zijn openingszin klaar.

' Ik weet niet wat er hier in de grond zit , in Zaffelare , maar ' t moet verdomd goeie specie zijn ' , klonk het van op het podium de zaal in.

Waarop de man naast ons ons een por in de ribben gaf , en zei :

' In Lochristi centrum zit er ook goeie specie in de grond , ijzer, vooral betonijzer ! '

Ha ha ha , er mag vanavond al eens gelachen worden , het leven is in deze tijden al serieus genoeg.

Sandro ( Di Nunzio ) , de schepen van Sport ( nu mag het hier met hoofdletter ) had al evenmin de tijd gevonden om vooraf wat woorden op een spiekbriefje te zetten.

Ja , die Italianen , hé, die Italianen ! ' , sprak hij Florian op het podium toe , doelend op Sonny Colbrelli die gisteren op het eind op de velodroom van Roubaix wat roet in Florians eten kwam gooien.

Als zoon van een echte Italiaan kan Sandro het weten.

' Sandro kan wel eens gelijk hebben ' , fluisterde de man naast ons ons nu  in het oor ,

' ik heb vanmorgen nog eens goed mijn opcentiemen bekeken '.

( Sandro is ook bevoegd voor financiën in Lochristi , n.v.d.r.)

Humor in tijden van corona , vanavond mag alles.

 

 

Hij moet zowat 12 jaar zijn geweest, Florian, toen we hem de eerste keer interviewden.

In de Vip tent die er in Lochristi dorp was opgetrokken om de start van de 2-de rit van de Ronde van België wat op te fleuren, we schrijven mei 2011.

Op verzoek van zijn grootvader Daniël die maar al te fier was op zijn kleinzoon omdat die - toen al – heel snel en hard kon fietsen.

Op zijn eerste 'koersjes' bij de aspiranten kreeg de concurrentie meestal alleen zijn achterwiel te zien.

Jammer dat grootvader zijn glansprestatie van zondag niet meer mocht meemaken, en ook niet het interview dat we nu vandaag , 10 jaar later, met zijn kleinzoon hebben

hier in het Veerleveld , de sporthal van het eigen Zaffelare .

Met net geen 300 waren ze , de fans die ook maar niets van de avond willen missen.

Iedereen werd er bij het binnenkomen getrakteerd op een drankje

Zelfs de nieuwsdiensten van de VRT en VTM en AVS hadden een ploeg ter plaatste gestuurd.

Dat wil wat zeggen over de kwaliteit van de in beeld te brengen persoon.

Zo'n 'ploegen ter plaatse' sturen ze anders meestal naar het buitenland, en niet naar Zaffelare.

 

 

Florian, die net terugkwam van een televisieoptreden bij ' Cook & Verhulst ' , liet het zich allemaal welgevallen.

' We gaan ons vandaag niet opjagen ' , zagen we hem zo denken.

Even genieten van alle ' honneurs ' , en ook van de vele knuffels , onder andere die van juffrouw Caroline ( Vermeersch , a ja ) , wiens schoolkinderen in de klas speciaal voor Florian een tekening hadden gemaakt.

 

 

 

Ook pa en ma en de zussen mochten mee het podium op.

Ma, die zondag – alleen thuis – tijdens de koers de muren was opgelopen , en Pa die op datzelfde moment in Gieten op de cross was , en met één oog via 'streaming' de heldendaden van zoonlief in de Hel volgde.

Terwijl Florian op de trappers bij Lotto-Soudal het mooie weer maakte , sleutelde pa Nöel intussen aan de fietsen van ' 777 ' , een onderdeel van Alpecin-Fenix.

Dat is niet toevallig de ploeg van Mathieu van der Poel.

Ze hebben goeie 'mechaniciens' bij Alpecin – Fenix.

Zouden die af en toe ook eens, zonder dat iemand het ziet , aan de fietsen van Lotto-Soudal durven te zitten?

(willy van bouchaute )