Geen Wout Bru aan het fornuis zaterdag bij de Nacht van Exclusief in het Kursaal van Oostende, en ook niet langer de jongens en meisjes van Hotelschool Ter Duinen uit Koksijde om de gasten van het beloofde eten en drinken te voorzien.
De nieuw ingehuurde jongens staan hier bij de passage van een Lesley-Ann Poppe in doorkijkjurk als het ware aan de Oostendse grond genageld.
Dat terwijl ook hun knap gestapelde glazen allemaal kaarsrecht in de houding staan , als eerbetoon aan deze fier voortschrijdende schoonheid .
Het gezicht van de “Nacht van Exclusief” zal vanavond zo maar liefst drie verschillende jurken hebben aangetrokken, allemaal van de hand van topontwerper Geert De Puysseleyr.
“Hoewel de jurk met de pluimen over de meeste stof beschikt is er het minst werk aan geweest”, zei Geert ons eerder.
Daar kan hij wel een punt hebben, maar wij vinden dat het rode exemplaar, waarvan wij u hier ook eens de achterkant laten zien, over de meeste stof beschikt.
Stof om over te praten althans.
Het was echter de middelste jurk die het meeste stof deed opwaaien, maar dat kwam door de struisvogelpluimen allicht.
Jasper Van Steenbergen, die de Leonardo DiCaprio look-a-like won, sluit bij al die pluimen zelfs even de ogen, wachtend op de zoveelste niesbui.
Als Lesley-Ann bij het verlaten van het Kursaal nog even naar de lens van onze fotograaf zwaait, heeft ze alweer een andere, op maat (uit) gesneden, jurk om.
Er zijn blijkbaar nog enkele dames, die speciaal voor de Nacht van Exclusief hun struisvogel hebben gepluimd. De één al wat meer dan de ander.
Zelfs Elle Yana (links) , die pas haar eerste full cd uit heeft en hier vanavond één van de muzikale gasten is.
Geen ronkende namen en supersterren meer, zoals de Romeo’s en de Twinsband met Claudia Caluwé, Patsy Verfaillie en Kim Buttafuoco, op het podium.
En ook niet de echte Réné Froger, maar Tino Martin, die er in de verre verte wel een beetje op lijkt, maar qua zangprestaties helemaal niet in de buurt komt.
Zelfs een nacht als de Nacht van Exclusief ontsnapt dus blijkbaar niet aan de crisis.
Het succes van de avond zal dus voor een groot stuk afhangen van het gehalte van de BV’s die naar het event afzakken.
We hebben er hier enkele willekeurig op een rijtje gezet : aan u om uit te maken wie u kent, en wie niet.
Het is dus vooral uitkijken zijn naar wat de randanimatie vanavond in petto heeft.
Lieven De Temmerman kennen we al van 2010 toen hij bij diezelfde “Nacht van Exclusief” hoog op een één-wieler rondjes draaide op de dijk voor het Casino van Knokke.
Vanavond kruipt hij in de huid van de reusachtige Ibiza-Robot.
Terwijl zijn assistentes hun pad verlichten met een simpele koplamp, stuurt hij zijn “van kleur wisellende” leds op de toeschouwers af.
Al moet hij daarbij vooral uitkijken dat hij op die hoge onzichtbare stelten niet van het podium tuimelt.
Gelukkig is er één van zijn ladies, die hem in haar achteruitkijkspiegel voortdurend en nauwlettend in de gaten houdt.
Al vermoeden wij toch , dat zij af en toe daarbij ook wel eens controleert of haar haren nog goed in de plooi liggen.
En al is alles hier lang niet meer zo exclusief- de mensen zijn wel wat gewoon intussen- toch hangt er vanavond alweer een sfeertje, waar weinig feestjes kunnen aan tippen.
Mooi uitgedoste dames met kapsels die vanavond voor de gelegenheid – de Great Gatsby, weet u wel- helemaal retro uitstralen, en heren in piekfijn kostuum met af en toe eens een hoed die zo uit de jaren 20 schijnt geplukt.
Knap was ook, helaas diep verscholen achter de oesterbar, het tafereeltje van de zeemeermin met Neptunus’ drietand in de hand.
Het geniepige lachje om de mond van de Seafoodman uit Schoten doet ons vermoeden dat er niet alleen op de oesters en de gamba’s peper werd gestrooid.
We sluiten af met enkele beelden uit de vroege ochtend, waar het gaspedaal al een beetje straffer werd ingedrukt en het rempedaal al lang niet meer gevonden.
Al met al een blinkende avond, waarvoor men toch ook wel aardig wat geld moest ophoesten.
Als koppeltje binnengaan kostte je al gauw 320 euro ( walking dinner ), en als je boven aan tafel wou plaatsnemen voor een menu, moest je als koppel al 520 euro op diezelfde tafel leggen.
Positief was alvast dat men deze keer de ongezellige inkomruimte liet links liggen, en dat men de zalen, die men wel benutte, toch leuk wist aan te kleden
Dat kwam dan vooral door de sfeervolle belichting, die we zelden eerder hebben gezien!
Ook de modeshow was deze keer voor iedereen zichtbaar.
En voor Lesley-Ann Poppe, dit jaar het gezicht van de Nacht van Exclusief, kon men zaterdag alleen maar bewondering hebben.
Op de foto gaan met de aanwezigen, een praatje slaan met wildvreemden, niks was haar te veel. Zelfs toen ze in de late uurtjes enkele mensen “ boven hun theewater” van zich moest afschudden, bleef ze altijd vriendelijk en beleefd.
Misschien moeten ze er bij “Exclusief” toch even over nadenken om volgend jaar
“hun gezicht van” in de late uurtjes van een bodyguard te voorzien.
(willy van bouchaute)
(foto’s : anne-marie couliez)
interview met Lesley-Ann Poppe