Het concept is vrij eenvoudig, maar slim bekeken : maak de plaatselijke middenstand en bedrijven warm voor je product, laat hen kiezen uit een drietal VIP-formules om hun klanten uit te nodigen, biedt hen een leuke avond aan, en je bent vertrokken.
En bedrijven zijn er genoeg in Lochristi. Op weg van het centrum van de ooit zo rustige bloemengemeente naar buur Oostakker, moet al goed uit je doppen kijken om nog één particuliere woning te vinden. We overdrijven hier wel een heel klein beetje, maar Lochristi is met zijn rond de twintigduizend inwoners zo goed als zeker op weg naar een flinke stad.
En er is dan ook nog de industriezone aan de “Lozen Boer”, ook nog goed voor een flink potentieel.
Drijvende kracht achter dit jaarlijkse evenement is Kristof Clincke, uitbater van
eetcafé “ de Reinaert” in hartje Lochristi, die hierbij de hulp krijgt van David Seerden
van “ Buikske Vol”.
De gasten met stijl ontvangen is meteen een punt dat met stip op zijn agenda staat.
En of die gasten daar blij meer zijn!
Het gebeurt niet immers elke dag, dat je persoonlijk door een finaliste van Miss Oost-of West-Vlaanderen naar je plaats word begeleid.
De erehaag aan de ingang belooft dus al veel goeds.
Waar vroeger het evenement plaats had in de “ Catalpa” in Lochristi, werd dit jaar uitgeweken naar zaal Uyttenhove aan de Zavel (deelgemeente Zeveneken).
Of die wissel geslaagd was, zal nog moeten blijken.
Makkelijk doorkomen was het zaterdagavond, zeker met een catwalk in het midden, alvast niet.
Het is altijd een eer als de burgemeester op je feest langskomt.
Goed soigneren is dan de boodschap!
Burgemeester Yves Deswaene krijgt hier dan ook meteen niet één, maar twee Miss België finalisten mee om hem de weg te wijzen.
Zelfs Joke van de Velde, Miss België 2000 en organisatrice van deze verkiezing voor Oost- en West-Vlaanderen, komt de burgemeester welkom heten.
En de burgemeester? Die is blijkbaar heel blij met al dat schoon volk in zijn gemeente.
Na de hapjes, de champagne en de cava is het tijd voor de modeshow.
Om het kind een mooiere naam te geven heet dat vanavond “ Exclusive Fashion Runway Show”. Alleen al om de titel behoorlijk uit te spreken ben je al gauw een half uur onderweg.
Het idee en de uitvoering komt van “ Concept Fashion Store”, ook al gelegen aan die intussen vermaarde Antwerpse Steenweg in Lochristi.
En die hebben meteen wat bekend volk gestrikt om over hun catwalk te paraderen, zoals ex- Miss België Annelien Coorevits, die zonder haar man Anderlechtvoetballer Olivier Deschacht naar Zeveneken is afgezakt.
Het is dus niet hier dat Olivier met een rode kaart werd naar huis gestuurd.
Ook Gianni Sennesael ( ex-Topmannequin Award-winnaar ) paradeert hier over het podium, net als de finalisten van Miss Oost-en West-Vlaanderen.
Knappe kledij, die als ze volgende keer wat minder rook in de zaal spuwen en de dames op een deftige en juiste manier belichten, nog heel wat beter tot uiting zal komen.
Na de modeshow is het de beurt aan Edje Ska om zijn blik “Pilchards” open te trekken.
We zijn niet zo gauw gewonnen voor mannen, die in rare pakjes een podium bespringen, maar het moet gezegd, de sfeer zat er meteen in.
We zagen de gasten al eens aan het werk op een open deur bij “Doe het zelf Deschacht”, dus we wisten aan wat we ons mochten verwachten : recht toe, recht aan muziek met het doordraaien van alle bekende hits van vroeger en nu. Niet altijd muzikaal top, maar wel heel doeltreffend.
Maar DE verrassing van de avond kwam van deze mannen.
Hun pizza’s bakten en bereidden de mensen van Antonio Pasqualino in twee ter plaatse meegebrachte ovens.
Ik denk dat je al de halve wereld moet rondreizen om een pizza zo lekker als deze te kunnen bemachtigen.
Hun tentje aan de ingang van het event ademt helemaal Italië uit.
Niet alleen hun tentzeil, maar ook hun sauspotjes kleuren rood, wit en groen.
En er blinkt een Italiaanse vlag op hun T-shirt.
Antonio is dan ook “ un Italiano vero”
Joke (linkse foto) , ontmoetten we samen met haar man Denis (Drukkerij Geers Oostakker) vorige maand nog op het verjaardagsfeest van kunstmecenas Guy Pieters in Saint-Paul de Vence.
Zo te zien lijken de palmbomen, die hier in de inkomhal staan, haar toch heel wat kleiner uit te vallen dan die aan de Franse Azurenkust.
Al doen die palmbomen dan anderen weer dromen van tropische temperaturen en zonnige stranden , waar je al met wat meer kan uitpakken.
Andere dames kiezen dan maar voor wit, wat soms ook al eens een spannende kleur kan zijn.
Zeker op feestjes zoals dit.
(willy van bouchaute)
(foto's : anne-marie couliez)