Vandaag start “Vossen”, de expeditie door het land van Reynaert.

Wij gingen gisteren al eens kijken op de pers preview.

Het idee kwam van Katoennatie baas Fernand Huts, nu zijn Loods 5 door het uitblijven van de nodige vergunningen voor het Studio 100 project 40-45 toch leeg stond.

Fietsen op zich is al een kunst, en als die fiets u dan ook nog eens de weg wijst naar nog verhevener kunsten kan de dag niet meer stuk.

Starten doet men bij het “Hof van Nobel” ( Beveren/Kallo )

Daar bewaakt “ De Bezweerder “ , een sculptuur van Roel D' Haese, het Vossenhol.

Eens daar aanbeland bent u vertrokken voor een reeks belevenissen die u altijd zullen bijblijven.

Mocht u zelf niet over een fiets beschikken, de baas showt er hier één die u voor de ganse dag kan huren.

Het enige wat u dan nog moet doen is zelf trappen, want E-bikes zitten niet in de aanbieding.

Reken maar op zo'n 40 km, voor de hele route met grensoverschrijdend uitstapje naar Hulst is dat zelfs 60 km.

 

 

 

In Melsele wacht het “Mercatorhuis“, waar u in de tuin al meteen begroet wordt door de dansende hazen van kunstenares Sophie Ryder.

Binnen het oude jachthuis kan u eeuwenoude kaarten van Mercator, Hondius en Ortelius bewonderen.

Maar dé verrassing volgt in de achtertuin...

 

 

 

Curator van “The Phoebus Foundation” Professor Katharina Van Cauteren is maar al te blij om hier te kunnen poseren voor enkele bronzen beelden van de hand van Jan Fabre, zoals hier Hoofdstuk X en Hoofdstuk IV (rechts).

Er staan er nog een aantal op het grasplein achter het jachthuis.

De toezegging om deze beelden te exposeren kwam er pas op het laatste moment.

 

 

 

De volgende bestemming is de Ijshoeve De Boey in de Groenendijkstraat 11 in Sint-Gillis-Waas.

Daar staat in de boomgaard het “ Trianon” van de koningin.

Het spelletje dat u er kan spelen is bij de ingang op een pancarte uitgelegd.

In de hoeve zelf kan u genieten van een lekker ijsje en het Fotohol.

Dat laatste is een cabine, waarin u op een kruk gaat zitten, een “vossenmasker” kiest ,en vervolgens op nog een paar knoppen drukt.

Even later valt er een strookje met een zestal foto's uit een lade, en maakt u meteen deel uit van het hele “Reynaert”-verhaal.

 

 3

 

We laten “ Het Cachot “ in Hulst even aan ons voorbij gaan - dat doen we later wel eens – en spoeden ons naar het “ Huis van Zonde “ in Kieldrecht..

Het lijkt wel een list van Reynaert om hiervoor net de Oude Pastorie als locatie te kiezen.

Hier passeren de 7 hoofdzonden de revue, maar ook topstukken van Rubens, Bouts en Teniers.

En af en toe verstoort de vos wel eens (digitaal) het stille tafereeltje.

Reynaert is van alle tijden.

 

 

Wie wil meedoen aan “ Vossen “ schrijft zich best vooraf in.

Het standaardtarief is 15 euro, een fiets huren kost 10 euro.

Jongeren tot en met 18 jaar gratis.

Tot en met Pinkstermaandag loopt er wel een speciale actie, zie : https://www.vossen.vlaanderen/nl/actie

(willy van bouchaute)

(foto's : anne-marie couliez)